Ana Sayfa Stil Önerileri Stil Eğitimi – Nasıl Kombin Yapılır?

Stil Eğitimi – Nasıl Kombin Yapılır?

Yazan Kamer Ekenel
0 Yorum Yap

Bu başlığı atıp bu yazıyı yazıp yazmamak arasında çok gidip geldim. Neden diyecek olursanız, aslında bir çok kişinin bildiği ancak alışveriş yaparken uygulamadığı bir konu olduğu için! Konu içerisinde vereceğim örneklere ”bunları zaten biliyoruz” diyebileceğinizi düşündüm. Sonra da Erkekler için Stil önerileri yapacaksak bu blog sayfasında her konuya yer vermeliyim diye düşündüm ve yazmaya başladım. Bu konuyu okuyan kadın erkek fark etmeksizin alışveriş yaparken yaptığımız çok büyük hatalar var. Bir parça ürün alırken o ürün güzel olduğu için değil, evinizde kombin yapmak da zorlandığınız kıyafetiniz ile uyumlu olduğu için almalısınız.

Bu yazımda alışveriş yaparken, yapmadan önce nasıl hareket ettiğime dair bilgiler vereceğim. Hareket diyorum ama benim yaptığımda eski zamane insanların yaptıkları ile aynı. Mesela eskiden özel günler için bir kıyafet alınmış ise ilerleyen günlerde o kıyafeti insanlar yanına alır ve o kıyafete uygun aksesuar alışverişleri yaparlardı. Ama sizin bunu yapmanıza gerek yok. Telefonunuzda evinizde kombin yapmakta zorlandığınız kıyafetlerin fotoğrafını çekin ve alışverişinizi bu şekilde yapın.

Kombin Nasıl Yapılır?

Aslında bu soruya detaylı olarak cevap vermeden önce size hangi renkler yakışıyor ya da hangi renkleri kullandığınızda kendinizi mutlu hissediyorsanız o renkleri bırakmanız gerekiyor. Şuan ters köşe olmuş gibisiniz ancak şu düşünceyi bir kenara bırakmalısınız. Sadece sevdiğiniz 1-2 renk ile kombin yapmanız çevrenizde ki insanlar tarafından sıradan birisi olarak görünmenizi sağlar. Eğer çevrenizde fark edilmek istiyor, en azından insanların sizi bu konuda takdir etmelerini istiyorsanız değişime ayak uydurmanız gerekiyor. Peki uyumlu kıyafet oluşturma nasıl yapılır?

Öncelikle renklerle aranızın iyi olması gerekiyor. Örneğin ilk baharın gelmesiyle birlikte artık kalın kıyafetlerden biraz daha mevsimlik kıyafetlere geçiş yapıyoruz. Kullanacağımız kıyafetlerde ceket var ise, ceketin desenli ya da desensiz olmasının önemi kombin oluşturmak da çok büyük önemi vardır. Eğer bir kot yani jean ceket kullanacaksanız, ceket sade ise içine giyeceğiniz sweatshirt ya da t-shirtün baskılı olmasına özen göstermelisiniz. Tamamen sade ya da tamamen hareketli ürünlerden uzak durmalısınız. Kullanacağınız kıyafetlerde ki ince ve küçük detaylar şıklığınız da önemli unsurlar yaratacaktır. Gömleğinizin düğme rengi ile ceketinizde kullanacağınız casual mendil renginin aynı renk olması sizin detaylara önem veren biri olduğunuzu yansıtır. Toprak rengi ceket içine saks mavisi gömlek giyiyorsanız, ceketinizin aksesuarı olan mendili gömlek rengi ile aynı tutmaya özen gösterin.

Aslında katıldığımız ortamlarda tanımadığımız insanları, diyaloğa girip tanımadan önce dış görünüşünü izleriz öyle değil mi? ”Ben insanların dış görünüşüne önem vermiyorum” diyen insanların dış görünüş konusunda yeterince öz güvenleri yoktur. Her zaman karşınızda ki insanın dış görünümüne önem verin. Karşınızda ki insanında sizin giyiminize bakımınıza önem vermesini isteyin. İsteyin ki  bu sayede her zaman güncel bakımlı bir birey olun. Aşağıda ki görselde sizler için derlemiş olduğum 12 farklı kombin mevcut. Hepsini inceleyerek renk uyumları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu İçerikler Sana Özel

Yorum Yap

İnsanların web sitemizi nasıl kullandıklarını analiz ederek, deneyiminizi ve hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için kendi çerezlerimizi ve üçüncü taraf çerezleri kullanıyoruz. Web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde bunların kullanımını kabul ettiğinizi anlıyoruz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi