Ana Sayfa Moda Senin Mesleğin Bu Olabilir mi? İnfluencer Nedir?

Senin Mesleğin Bu Olabilir mi? İnfluencer Nedir?

Yazan Kamer Ekenel
0 Yorum Yap

Bugün belki de son zamanlarda sosyal medya üzerinde sıklıkla karşılaşmaya başladığınız ama henüz tam olarak anlayamadığınız bir iş dalından bahsedeceğim. Öncelikle İnfluencer Nedir? Oluşum tarihi henüz çok kısa süre olmasına rağmen bir çok kişinin yapmak istediği ama yine birçok kişinin yapamayacağı bir iş modeli olarak tanımlasak? Merak etmeyin! Bu yazıyı okuduktan sonra çoğu okurumuz belki de altın bilezik olarak bu mesleği edinecek! Şuan bu yazıyı 40 yaş üstü okuyan birileri varsa ‘hey gidi eski zamane işler‘ diyor olabilir. Ancak sanal dünya ile tanıştığımız andan bu yana sürekli gelişen bir teknoloji ile karşı karşıyayız. Artık modern iş modelleri hep sanal dünya üzerinde diyebiliriz. Peki yukarıda gki sorunun cevabını detaylı olarak anlatmadan önce siz değerli okurlarıma birkaç soru yönetmek istiyorum.

Öncelikle aynanın karşısına geçtiğinizde, kendinize kendinizi beğenerek bakıyor musunuz? Peki ya hafta boyunca ortalama kaç kişiden iltifat ve güzel sözler duyuyorsunuz? Bulunduğunuz ortamlarda siz mi daha çok konuşursunuz yoksa öz güveniniz mi? Evet bu soruların cevapları ağzınızdan çıkıp kulaklarınızdan girdiğinde sizi tatmin ediyorsa, bu işi yapmamak adına hiçbir nedeniniz yok diyebiliriz. Öncelikle sosyal medyada kendinizi en iyi şekilde tanıtmanız gerekiyor. Hedefiniz çevrenizde tanıdığınız yada tanıma ihtimaliniz olan 300-700 kişinin sizi takip etmesi değil, global olarak çevre edinmeniz gerekiyor. Bunun için illa ki Tik Tok videosu çekmek zorunda değilsiniz. Marjinal bir profil oluşturmanız gerekiyor. Sizi tanımayan birisi hem cinsiniz olsa dahi yaşamınızı merak ettirecek post paylaşımları yapmanız gerekiyor. Evet, İnfluencer olabilmek için bir süre bedel ödemeniz gerekecek. Peki ya uğruna bedel ödeyeceğiniz bu iş modeli nedir? Gelin bu soruyu cevaplayalım.

İnfluencer Nedir? Nasıl Para Kazanılır?28

Öncelikle bu iş modeli yukarıdan da anlayacağınız üzere sosyal medya üzerinden para kazanabileceğiniz bir sistem. Eğer sosyal medyada iyi bir kitleye ulaşırsanız, markalar tarafından ürünlerin reklamlarını yapmanız, bunun sonucunda ise iyi bir gelir sahibi olma ihtimaliniz çok yüksek diyebiliriz. İnfluencer Para Kazanma sistemi tamamen reklama bağlıdır. Siz sosyal medya üzerinden ürün tanıtımı yaparsınız bu sayede aylık hayal edemeyeceğiniz rakamlara ulaşabilirsiniz. İnfluencer olmak istiyorsanız öncelikle sosyal medyada ki fotoğraflarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Unutmayın farklı olan siz olmalısınız.

İyi bir kitleye ulaşmak ve sosyal medyada fenomen olmak aslında çok da zor değil. Sadece çevrenizde ki insanlardan farklı olmanız gerekiyor. Zaten şuan bu içeriği okuyorsanız çevreniz ki insanlardan hem düşünce hemde potansiyel olarak farklısınız demektir. Hayal ettiğin yaşam senin elinde. Pazar 85 milyon içerinde 100 kişi! Aslında pazarın ne kadar büyük olduğunu görmen gerekiyor. İnsanların yapamam, nasıl olsa olmaz diyeceği her iş seni hayallerine kavuşturacak olan iştir. O halde bugünden itibaren bu yazı önderliğinde yapmak istediğin iş modeli her neyse bir an önce atılıma geç.

Bu İçerikler Sana Özel

Yorum Yap

İnsanların web sitemizi nasıl kullandıklarını analiz ederek, deneyiminizi ve hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için kendi çerezlerimizi ve üçüncü taraf çerezleri kullanıyoruz. Web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde bunların kullanımını kabul ettiğinizi anlıyoruz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi