Ana Sayfa Kendi Seçimlerim Kendini Genç Hisseden Erkek Stil Önerileri

Kendini Genç Hisseden Erkek Stil Önerileri

Yazan Kamer Ekenel
0 Yorum Yap

Kendini farklı hissetmenin yarattığı pozitif davranışlar, kuşkusuz yaşamımızın en önemli psikolojik kaynaklarından birisi. Bu yazıda kendinizi genç hissetmeniz için yaratılan erkek stil önerileri ile yardımcı olmaya çalışacağım. Kendinizi genç hissetmeniz için yaşlı bir birey ya da yaşı ilerlemiş bir beyefendi olmanıza gerek yok. Bugün baktığımızda yaşı genç olan ama direnci düşük olan tembellik sendromu olan yüz binlerce insan var. Yaşlılık bana göre kendinize yakıştırmaya çalıştığınız büyük bir hakarettir. ”Artık yaşım geçti” diyerek kendinden yaşama olan inancını kaybeden insanlardan olmamanız için artık bir yerden başlamanız gerekiyor. Tabi ki öncelikle sağlık sorunlarınızı aşmalısınız. Bunu aştığınızı andan itibaren bu yazıyı tekrar açın ve yaşam kalitenizin nasıl gün geçtikçe artacağına beraber tanıklık edelim. Peki hayatınızda ki sorunları aştınız ve yeni bir sen oluşturmak için ne yapman gerektiğini öğrenelim. İlk kural kendin ol!

Stilin İçin Kendini Tanı!

Erkek Stil Önerileri verirken sadece kendi yaşantımı ya da tarzımı değil, okurlarımı da düşünüyor ve hayal ediyorum. Eğer stilinizi update etmek istiyorsanız öncelikle unutmuş olduğunuz kendinizi tekrar hatırlamak olacak! Fizik ölçüleriniz, saç renginiz, göz renginiz ve içinde kendinizi iyi hissedip hissetmeyeceğiniz ürün kombinlerini düşünmelisiniz. Burada kendinizi içinde rahat hissetmeyeceğiniz kıyafet modelleri, değişimin ilk parçası olacak! Tabi ki uç noktalardan bahsetmiyorum. İskoçyalılar gibi etek giyip tarzınız evrim geçirsin düşüncesi oluşmasın tabi ki!

Tarzınız şuan ya da geçmişte neyse unutun! Bazen kendinizi hatırlamak için geçmişte ki bazı kesitleri yok etmeniz gerekir. Yeni bir sen oluşturmak için daha önce hiç şans vermediğin giyim tarzlarına şans vermelisin. Örneğin slim kesim bir pantolon giyme şansın olmadıysa, artık giysi dolabında ona yer ayırmalı, zamanı geldiğinde kullanmalısın. Genelde klasik giyim hoşunuza gidiyorsa, daha önce denemediğiniz, çevreniz tarafından olumlu ya da olumsuz tepki almadığınız yeni vintage stili yaratabilir, sizde ki değişme yumuşak geçiş yapabilirsiniz.

Stil Değişimlerinde Yumuşak Geçişlere Dikkat Edin

Stil değişimlerinde en önemli detay eski tarzınız ile yeni tarzınız arasında ki geçiş sürecidir. Çok zıt iki tarz arasında birden değişime gitmeniz, çevrenizin düşünceleri açısından, en önemlisi kendi düşünceleriniz adına çok sağlıklı olmayacaktır. Yaşınız her ne olursa olsun, sizi mutlu eden kıyafetler içerisinde olun. ‘‘Çevremde ki insanlar bunu giysem bana gülerler”zihniyeti ile yaklaşmayın. Tabi ki çok uç kıyafetler yaşanılan bölgeye, coğrafyaya aykırı olabilir. Bunlardan tabi ki bahsetmiyorum.

Örneğin, dünyanın pek çok ülkesinde eski klasik kıyafet tarzınızı bırakıp yukarıda ki kombin ile çevrenizle karşılaşsanız, olumlu tepkilerle karşılaşmayacaksınız.  Her kıyafet tarzına sonsuz saygım var ancak bazı firmalar fazlasıyla aykırı üretimler yapıyorlar ve bu bana göre farklılık değil tamamen aykırılık! Bu yazıyı okuyan siz, 45-50 yaşında olduğunuz için kapişonlu sweatshirt giymek konusunda tereddüt etmemelisiniz. Sadece bilmeniz gereken tek kural, hangi mecralarda nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmektir. Uç bir örnek olacak ancak bu örneği vermeden geçemeyeceğim. Bir cenaze törenine katılırken, sarı sweatshirt deform model denim ile o törende bulunmanız, törene karşı saygısızlık olarak düşünülebilir. Nerede ne giymeniz gerektiğini bildiğinizi varsayıyorum çünkü burada vakit geçiriyorsanız eminim ki yer ve zamana göre kıyafet seçimi konusunda fazlasıyla bilgi sahibisinizdir.

Buradan sevgili ağabeylerime ve kardeşlerime, bu blogu takip edip naçizane fikir sahibi olmak isteyen herkese çok kısa ama çok önemli bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Dış görünüşünüze önem veriyorsanız, gittiğiniz mağazalarda ben bunu giyemem dediğiniz kıyafetleri lütfen deneyin. Almak zorunda değilsiniz. Bu ürünleri denerken mağaza çalışanları ile diyaloğa gidip onlara dürüst bir şekilde nasıl göründüğünüzü sorun. Ön yargıyla yaklaştığınız olaylar, durumlar belki de sandığınız kadar ön yargıyı hak etmiyordur.

LÜTFEN KENDİNİZE, YENİ STİLİNİZE ŞANSLAR VERİN…

Bu İçerikler Sana Özel

Yorum Yap

İnsanların web sitemizi nasıl kullandıklarını analiz ederek, deneyiminizi ve hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için kendi çerezlerimizi ve üçüncü taraf çerezleri kullanıyoruz. Web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde bunların kullanımını kabul ettiğinizi anlıyoruz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi