Ana Sayfa Kendi Seçimlerim Kendi Kıyafet Seçimlerimi Değerlendiriyorum

Kendi Kıyafet Seçimlerimi Değerlendiriyorum

Yazan Kamer Ekenel
0 Yorum Yap

Çok uzun zamandır yapmak istediğim ancak bir türlü fırsat bulamadığım bir blog yazısı ile yine karşınızdayım. İnstagram üzerinden DM yolu ile kıyafetlerim hakkında bilgi almak isteyen kardeşlerime hangi kıyafeti nereden aldığımı ve kombin yaparken nelere dikkat ettiğim hakkında bilgiler vereceğim. Bu yazının genel amacı Erkek kombin önerileri ve tarz oluşturmak için nelere dikkat etmeniz gerektiği ile alakalı olacak. Tabi ki instagram üzerinden paylaştığım görsellerde azda olsa renk oynaması yapıyorum. Hepsi için geçerli olmasa bile renk oynaması yaptığım görsellerde, sizleri yanıltacak farklılıklarda oynamalar yapmadım. Bu blog yazısı ile birlikte bundan sonra tarzını beğendiğim influencer ve İnstagram ikonlarına da bu konsept içerisinde farklı yazılarla yer vereceğim. Dilerseniz ilk görsele geçiş yapalım.

Retro Kıyafet Seçimi Favorilerim Arasında

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

𝐊𝐀𝐌𝐄𝐑 𝐄𝐊𝐄𝐍𝐄𝐋 (@kamerekenel)’in paylaştığı bir gönderi ()

Açıkçası beni en çok etkileyen daha doğrusu kendim dışında bir çok insanda etkili bir görünüme sahip olduğuna inandığım Retro tarzını bu paylaşımım da tercih ettim. Kareli oduncu gömleği ve yine İngiliz kasket ile oluşturduğum bu kombinde detaylara gözlük ile cevap verdim. Nasıl klasik bir takım elbise kullanırken küçük detaylara önem verip mendil aksesuarına yer veriyorsak, casual ya da retro kıyafetler kullanırken tarzınızı öne çıkaracak aksesuarlara yer vermelisiniz. Görsel konsept ile ilgili çok fazla detaya inmeyeceğim ancak gördüğünüz üzere kitap veya gözünüze hoş gelen objeleri fotoğraflarınızda kullanmalısınız. Görselde yer alan ürünlere aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz.

H&M Kareli Gömlek
H&M Şapka Akseuar
Ray-Ban Optik Gözlük

Hoodie Tarzınızın Bir Parçası Olmalı

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

𝐊𝐀𝐌𝐄𝐑 𝐄𝐊𝐄𝐍𝐄𝐋 (@kamerekenel)’in paylaştığı bir gönderi ()

İnsan bedenin rahat olması kadar güzel başka bir şey var mı?  Hele ki yoğun tempo iş hayatımızda klasik kıyafet giyme zorunluluğumuz varsa, eve gelip salaş kıyafetler giymenin verdiği o huzuru sanırım başka hiç bir kıyafette alamıyoruz. Spor kıyafetlerin sevilme nedeni de tamamen bundan kaynaklıdır. İçinde rahat olduğunuz her kıyafet genellikle spor kategorisindedir. Yukarıda ki görselde tabi ki bir kombin beklemek yersiz olur ancak bunu paylaşmamın nedeni, hayatına spor kıyafetini henüz alamamış olanlar için. Ağır abi olduğunu düşünen bu düşüncesi nedeniyle kendi özgürlüğünü kısıtlayanlar için paylaşıyorum. Kendinizi özgür bıraktığınız an aslında yaşamaya başlayacaksınız. Hayatınıza spor ve hoodie kıyafetleri almayı ihmal etmeyin. Yukarıda ki sweatshirt ve pamuklu eşorfman altı Puma markasıdır. Boyner mağazasından satın alınmıştır ancak linklerini bulamadığım için paylaşmıyorum. Korona virüs sonrası mağazalarına gidip spor ürünlerine göz atabilirsiniz.

Spor & Casual İş Birliği

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

𝐊𝐀𝐌𝐄𝐑 𝐄𝐊𝐄𝐍𝐄𝐋 (@kamerekenel)’in paylaştığı bir gönderi ()

Eskiden kareli bir diğer adıyla ekoseli gömlekler klasik kıyafetler ile kombi yapılıyordu. Ancak son 15 yılı baz aldığımızda ekoseli gömlek yarı spor kıyafetler kategorisi içinde buldu kendini. Ben bu yazıda da görmüş olduğunuz üzere tek renk gömlekler yerine desenli ya da kareli gömlek kullanımı daha çok seviyorum. Eğer yarı spor kıyafetlerimde tek renk gömlek kullanacaksam, bu gömlek benim için sadece jean gömlek olmalıdır. Onun dışında hiç bir tek renk pamuklu gömleği yarı spor kıyafetlerim ile kombin yapmayı sevmiyorum.  Yaz aylarında sadece keten tek renk gömlekleri jean pantolonlar ile kombin yapmanızı öneriyorum. Bu görselde ise detay tabi ki Askerlik kolyem de yer alıyor 🙂 Bu tarz kombinlerde küçük detaylar her zaman dikkat çeker. Eğer tarzınız çevreniz tarafından beğenilsin istiyorsanız, bu tarz küçük detaylara mutlaka yer vermelisiniz.

Ekose Model Pocket Gömlek (Gömleğin sitede şuan için başka rengi mevcut)

Mavi Basic Siyah T-Shirt

Levi’s Black Jeans

Sonbahar  ve İlkbahar Kombini

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

𝐊𝐀𝐌𝐄𝐑 𝐄𝐊𝐄𝐍𝐄𝐋 (@kamerekenel)’in paylaştığı bir gönderi ()

Geçiş dönemlerinde oluşturacağınız kombinler sınırlı sayıda olsa da çeşit yaratmak sizin elinizde. Kısa bir süre önce Zara markasından almış olduğum trençkot şuan indirimde ve 3 farklı rengi stoklarda mevcut. Online satış depolarında maalesef ürün yok ancak Ankara İstanbul Adana İzmir illerinde ki mağazalarda hala bedenlerinin olduğunu dile getirmişler. Bu trençkot içerisine Beymen Club markasından almış olduğum yarı boğazlı triko kullandım. Bu üründe stoklarda kalmamış ancak buna en yakın hatta sadece deseni farklı bir modelinin satış linkini aşağıya bırakacağım. Bu tarz trikoları hemen hemen her markada bulabileceğinizi belirtmek isterim. Aksesuar olarak ise Bay Şapkacı tarafından üretilen İngiliz kasket ve yine güneş gözlüğü kullandım. Umarım kombini beğenirsiniz. Bu kombinde ki bazı ürünlerin linkini aşağıya bırakıyorum.

Beymen Club Yarı Boğazlı Triko

Balık Sırtı Desenli İngiliz Kasket Şapka

Bu yazımda da sizlere kendi tercih ettiğim kıyafetler hakkında bilgiler verdim. Beni sosyal medya üzerinden takip edip, beğendiğiniz kombinleri DM üzerinden iletirseniz, ilgili kombin hakkında bilgiler verebileceğimi ifade etmek isterim. Bir sonra ki yazımda görüşmek dileğiyle.

Bu İçerikler Sana Özel

Yorum Yap

İnsanların web sitemizi nasıl kullandıklarını analiz ederek, deneyiminizi ve hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için kendi çerezlerimizi ve üçüncü taraf çerezleri kullanıyoruz. Web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde bunların kullanımını kabul ettiğinizi anlıyoruz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi