Ana Sayfa Bakım Bakımlı Olmak Stilinizin En Büyük İlacı

Bakımlı Olmak Stilinizin En Büyük İlacı

Yazan Kamer Ekenel
0 Yorum Yap

Şuana kadar yazdığım içeriklerin hepsi kombin ya da genel kıyafet kategorileri ile ilgiliydi. Ancak bu yazıda Erkekler nasıl bakım yapmalı konusuna detaylı olarak değineceğim. Bu konuya değinmem gerekiyor çünkü bakımlı olmak ilk önce sağlıklı olmanın, daha sonra ise iyi bir görünümün ilk kuralı diyebilirim. Biz erkeklerin bir avantajı var ki o da kullanacağımız bakım ürünleri kadınlara göre çok daha az ve alternatif çeişt olmaması nedeniyle bakım alışverişi yaparken çok fazla zorluk çekmeyeceğiz. Bu yazıyı okuduktan sonra umarım hayatınızın önemli bir noktasına bakımı koyarsınız. Erkek bakım önerileri dediğimde insanlar sadece saç kesiminden bahsedeceğimi düşünebilir ancak bu yazı kapsamlı bir bakım yazısı ve burada vereceğim önerileri sürekli yapmasanız bile sık sık yapmanızda büyük fayda var.

Erkekler doğa gereği her gün çalışmak için dışarı çıkarlar ve belirli bir müddet iş yerinde yaşamlarını sürdürürler. Kimi ağır işlerde çalışırken kimisi masa başında bedenen yorucu iş yapmasa bile farklı zorluklar nedeniyle yorulabilir.  İlk konumuz koku ile alakalı olacaktır. Sizler için ter kokusunu gidereceğiniz çevrenizde ki insanlar tarafından beğenilen kokuları ve losyonları nasıl seçeceğiniz konusunda bilgiler vereceğim. Dilerseniz ilk konumuza geçiş yapalım.

Rahatsız Edici Kokuları Giderin

İnsanları kokularından dolayı yargılamak olmaz ancak temizlik konusunda yargılamak için elinizden ne geliyorsa yapın! Bakımlı olabilmenin esas kuralı temiz olmaktır. Aslında vücudu kötü koku salgılayan her insana ”temiz değilsiniz” demek yanlış olur. Bugün duş alıp vücudunuzu kirlerden tamamen giderdikten sonra dışarı çıkıp sıcak hava sosyal faaliyete katılmanız sonucu tekrar istenmeyen kokulara sahip olabilirsiniz. Bunu giderebilmek için ise erkekler için duş losyonu almanız gerekiyor. Normal şampuan dışında bu losyonu da tedarik edip kullandığınızda hem vücudunuz çok daha güzel kokacak hem de cildinizde ki gözenekler daha rahat hafa teneffüsü yapacaktır. Sizlere losyon konusunda SebaMed ürünlerini tavsiye ediyorum.  Parfüm konusu ise gerçekten göreceli bir seçim diyebilirim. Ama bir parfüm var ki kullandığım andan itibaren bugüne kadar herkes tarafından beğenilen ve ismi sorulan bir parfüm! Parfümün İsmi, Dior Homme İntense arkadaşlar.

Bu parfümü ne kadar anlatsam, hakkında ne kadar olumlu koşsam az diyebilirim. Yıllarca parfüm arayışına girmiş ve tenime ne uygun parfümü aramış birisi olarak son 5 yıldır bu parfümü aralıksız kullanıyorum. Öyle ki çevrem tarafından da çok güzel tepkiler alıyorum. Siz ne kadar özenli ve güzel kıyafetler giyerseniz giyin, eğer bakımlı değilseniz bunun hiç bir önemi yok. O yüzden kombin konularında önce bu konuyu lütfen ciddiye alarak okumanızı öneriyorum.

Sadece Koku Değil, Saç Sakal Bakımı Çok Önemli

Koku sorununu hallettiğimize göre sırada dış görünüşümüz için belki de en kritik noktaya, anatomik saç sakal kesimi kısmına geldik.  Öncelikle sıradan saç kesiminden ziyade kafa yapınıza, surat yapınıza en uygun saç modelini ortaya çıkarmamız gerekiyor. Ne yazık ki her ilde anatomik saç kesimi yapılmasa da eğer metropol şehirlerde yaşıyorsanız, yaşadığınız ilde kafa yapısına uygun saç kesimi yapan uzmanları İnternet üzerinden araştırıp bulabilirsiniz. Bu alanda vermem gereken en büyük tavsiye ise, lütfen beğendiğiniz ya da takip ettiğiniz sanatçılara ya da fenomenlere özenip aynı saç şeklini yaptırmayın.

Hatırlar mısınız bilmem ama 2002 Dünya Kupasında herkes Ümit Davala saçı yaptırmıştı. Anılar gözünüzde canlanmaya başlamış olabilir.  Artık devir öyle değişti ki herkes kendi stilini kendisine yakışan saç stilini belirlemek zorunda. Size buradan nasıl saç stiliniz olması gerektiği konusunda bilgi veremem ancak bulunduğunuz şehirde ki en iyi kuaför, en iyi saç kesim merkezi neresiyse, oraya gidip saç kesimini yapacağınız kişiyle karar kılabilirsiniz.

 

Bu İçerikler Sana Özel

Yorum Yap

İnsanların web sitemizi nasıl kullandıklarını analiz ederek, deneyiminizi ve hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için kendi çerezlerimizi ve üçüncü taraf çerezleri kullanıyoruz. Web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde bunların kullanımını kabul ettiğinizi anlıyoruz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi